KVALIFIKACIJE ZA PREMIER LIGU / 1. UTAKMICA
VALIS – MORNAR  12:13
(3:5), (3:2), (3:1), (3:5)
Strijelci / Mornar: Dragošević (1), Hrvatić (3), Stojanac (3),  Omrčen (1), Bušelić (1), Čumbelić (1), Ćurković (1), Penava (1), Dodoja (1).

Kao što možete vidjeti iz priloženih brojki, prva od dvije epizode borbe za ostanak u Premier ligi prošla je više nego uspješno. Na neugodnom gostovanju ekipa pod vodstvom Zdeslava Vrdoljaka, koji je poziciju prvog stratega zauzeo umjesto ‘pocrvenjelog’ Pavlovića, u potpuno neizvjesnom susretu ostvarila je značajnu pobjedu. Prvi period nakon početnog vodstva domaćina, brzo smo stigli do poravnanja preko Hrvatića, nastavili zgoditkom Dragoševića s igračem više, ali i uvijek borbenog Dodoje za 1:3. Domaćini su krenuli putem poravnanja ali su im planove pokvarili Bušelić, te Penava (koji je kasnije zadobio nezgodan udarac u nos) zgoditkom iz brzog kontranapada za 3:5. Kad nam se učinilo da bi susret mogao proći lakše od očekivanog, ugrizli smo se za jezik. Drugi period donio je bolju predstavu domaćih, te je utakmica počela poprimati obrise neizvjesnosti. Za 4:6 pobrinuo se Ćurković, te nakon poravnanja od 6:6, dvadeset sekundi prije kraja perioda, ‘dogodio’ se Stojanac, golom iz igre za rezultat poluvremena 6:7. Treći, ujedno i najkritičniji period u vaterpolu, doslovno se pokazao kao takav obzirom je u potpunosti pripao Valisu. Domaćini su tako s tri zgoditka u nizu preuzeli vodstvo od 9:7, koje je uspio ublažiti Stojanac zgoditkom za 9:8. Ukoliko smo treći period možda malo i ‘prespavali’, iznimnu budnost pokazali smo tijekom posljednjeg dijela. Prvo nas je Hrvatić s dva u nizu doveo u prednost od 9:10, da bi uslijedila dva poravnanja domaćih. S dva zgoditka, jednom Čumbelić te jednom Omrčen, iz situacija s igračem ‘viška’, dvije minute do kraja stigli smo na 11:12. Nakon promašaja domaćih, još jednom se ‘prijavio’ Stojanac, te minutu prije kraja zabilježio prednost od 11:13. Preko igrača više Valis je uspio smanjiti na 12:13, 40 sekundi prije kraja, što se ujedno pokazalo kao i konačni rezultat susreta. Odlično odigrana utakmica naše ekipe, koju ubrzo čeka uzvratni susret na našem bazenu.