Utakmica Premier regionalne vaterpolske lige između Mornar i Partizan

UZVRATNE UTAKMICE ZA PLASMAN 9.-12. MJESTA PREMIER LIGE
MORNAR – PARTIZAN 12:11
(2:2), (4:2), (4:4), (2:3)
Strijelci / Mornar: Buzdovačić (3), Bušelić (2), Uvodić (1), Čumbelić (4), Gudurić (2).

Utakmicu pred koju su se dešavale razne zakulisne igre, uzburkale razne ‘struje’, momci Borisa Pavlovića slomili su tamo gdje treba – u bazenu! Fenomenalnom predstavom nadigrali su protivnika te ih poslali direktno u niži rang natjecanja. Samom pobjedom izborili smo dodatne kvalifikacije, ali o tom – potom. Moramo naglasiti da je cijela ekipa disala kao jedan, i kako ne postoji ni jedan naš igrač koji nije utkao svoju energiju u današnji rezultat! Neka nam ostali ne zamjere ali činjenica da je današnja pobjeda stigla na krilima posebno raspoloženog dvojca. Centarska turbina imena Duje Buzdovačić osim tri važna zgoditka, peteraca, stvarao je i nebrojene šanse s igračem više koje je dobro znao koristiti Čumbelić, proparavši protivničku mrežu u četiri navrata. Utakmica u kojoj je protivnik ostvario jedino vodstvo tijekom prvog perioda susreta, za 0:1 a potom i 1:2. Kad su svladali početni grč i nervozu naši mladići krenuli su ‘simfonijom’ koja je trajala do kraja utakmice. Vodstvo do kraja utakmice više nismo ispuštali, iako smo u jednom periodu nakon plus tri (6:3, 10:7, 11:8) podlegli važnosti utakmice te u samom finišu umalo ispustili prednost. Kraj je kako je kod nas uobičajeno odisao dramaturgijom obzirom su nakon ‘euro gola’ Buzdovačića s ‘dva metra’ tri i pol minute prije kraja, za 12:10, gosti uspjeli smanjiti na 12:11 minutu – minutu vječnosti prije kraja. Vječnost je donijela crvene kartone za oba trenera Mornara ali i protivničkog trenera koji je nedozvoljeno pozvao time-out za naš posljednji napad, 16 sekundi prije kraja. Samim tim postupkom u našu korist dosuđen je kazneni udarac koji na koncu nije ni izveden jer protivnički trener nije ni uz intervenciju zaštitara želio napustiti bazen. Dapače naredio je i svojim igračima par sekundi prije posljednjeg zvižduka da napuste bazen, s čim je pitanje pobjednika, a tim i direktnog ispadanja iz lige konačno bilo riješeno. Ovim putem čestitamo cjelokupnoj posadi Mornara na pobjedi u utakmici koja je bila ‘više od utakmice’!